Basenowa chemia to praktyczne i sprawdzone rozwiązanie

Dzięki chemii basenowej utrzymasz czystość wody basenowej na najwyższym poziomie

Krystalicznie czysta woda w basenie przez całe lato to wymarzony cel, do którego dążą wszyscy właściciele basenów. Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe - wymaga systematyczności, podstawowej wiedzy oraz wcześniejszego zaopatrzenia się w odpowiednie specyfiki chemiczne, ponieważ w sezonie letnim dostępność niektórych produktów może okazać się wyzwaniem. Jako autoryzowany sprzedawca dwóch najpopularniejszych i jednocześnie jednych z najbardziej jakościowych firm z basenami ogrodowymi na rynku, mamy w swojej stałej ofercie sprzedażowej chemię basenową polskiej produkcji, dostosowaną do oferowanych przez nas produktów. Potwierdza to nasze wieloletnie doświadczenie oraz opinie zadowolonych klientów, którzy bez większych problemów są w stanie utrzymać swoje baseny w nieskazitelnej czystości.

Naturalne gazy w walce o utrzymanie czystości wody

Absolutną podstawą w dbaniu o higienę basenu są samorozpuszczalne tabletki z chlorem lub tlenem. Obydwa gazy są znane ze swoich właściwości bakteriobójczych i bez problemu ulegają ulotnieniu do atmosfery. Dostępne są w 20-gramowych tabletkach, które dawkuje się po jednej na każde dwa tysiące litrów wody basenowej. Ich rozpuszczalność zależy od wielu czynników - temperatury wody, poziomu jej pH, częstotliwości użytkowania basenu… Ciężko jest więc oszacować jednolity czas rozpuszczania dla jednej tabletki - zazwyczaj jest to od tygodnia do dwóch. Warto regularnie sprawdzać stopień rozpuszczenia tabletek z chemią i na bieżąco je uzupełniać. Poziom stężenia chemii w wodzie można mierzyć przy pomocy mierników w postaci pasków, reagujących jak papierek lakmusowy - mierniki zmieniają kolor po kontakcie z wodą, a następnie kolor odczynnika porównuje się ze skalą wydrukowaną na opakowaniu. Szalenie istotnym jest, aby środki chemiczne w tabletkach były aplikowane przez wskazane do tego dozowniki - pływaki lub skimmer. Tabletka wrzucona bezpośrednio do wody odbarwi nieckę basenową, może także stanowić niebezpieczeństwo przy nadepnięciu na nią.

Wykorzystanie pompy filtrującej podnosi jakość i skraca czas procesu oczyszczania

Zdarzają się takie sytuacje, gdy nawet regularne stosowanie tabletek z chemią basenową okaże się nieskuteczne i mimo naszych wszelkich starań w wodzie basenowej namnożą się bakterie i zakwitną w niej glony. Może się to zdarzyć w przypadku niewystarczająco wydajnej pompy filtracyjnej lub gdy pompa ma zabrudzony, zużyty filtr. Wtedy konieczna może okazać się tzw. dezynfekcja szokowa, czyli przy użyciu środka odkażającego o wysokim stężeniu. W czasie dezynfekcji szokowej korzystanie z czyszczonego akwenu jest kategorycznie zabronione, ponieważ działające w nim chemikalia mogą mieć działanie żrące lub podrażniające. Środki do dezynfekcji szokowej dostępne są zarówno w formie chlorowej jak i bezchlorowej.

Produkty dedykowane delikatnej i alergicznej skórze - tlen

Specyfiki basenowe oparte na tlenie są dedykowane specjalnie dla wrażliwej skóry alergików. Posiadają równie silne co chlor do basenu działanie bakteriobójcze, tak samo szybko ulegają rozpadowi i ulotnieniu do atmosfery, lecz nie powodują intensywnej reakcji alergicznej ani nie mają ostrego zapachu, charakterystycznego dla chloru. Obydwa środki są rozwiązaniem ekologicznym i nietoksycznym, ponieważ zarówno chlor jak i tlen naturalnie występują w atmosferze.

Zadbaj o jakość pH wody, aby ustrzec się wielu problemów

Chemia basenowa to jednak nie tylko odkażanie wody. Za pomocą specyfików dedykowanych specjalnie do pielęgnacji wody basenowej można skorygować wiele jej mankamentów, chociażby nieprawidłowy poziom pH. W naszej ofercie dostępne są preparaty zarówno zakwaszające jak i alkalizujące, w formie wygodnego w użyciu rozpuszczalnego granulatu. Są one nietoksyczne i całkowicie bezpieczne, pod warunkiem używania zgodnie z przeznaczeniem. Zachowanie prawidłowego poziomu pH wody w basenie jest o tyle istotne, że jego rozregulowanie może doprowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak podrażnienie skóry czy nawet uszkodzenie basenu. Istotne w utrzymaniu prawidłowej higieny w basenie jest nie tylko odkażanie wody, ale również usuwanie z wody zanieczyszczeń. Doskonale nada się do tego płyn koagulujący, który zbija drobne cząsteczki osadów w większe “płatki”, które z łatwością są usuwane przez pompę filtracyjną. Co ciekawe, w ten sam sposób chemia do basenu jest w stanie poradzić sobie chociażby z wodą, w której jest bardzo wysokie stężenie żelaza, przez co ma brzydkie, brązowe zabarwienie. Problem ten często dotyczy wody czerpanej ze studni lub pobieranej z wodociągów w ogródkach działkowych, więc jeśli wiemy już, że będziemy takiej wody używać do napełnienia naszego basenu, warto się zawczasu zaopatrzyć w odpowiedni specyfik, zwłaszcza, że jak na swoją wydajność chemia basenowa jest niedroga.

Kontakt

Możesz złożyć zamówienie telefoniczne, zadzwoń do nas:

0 801 000 610 (58) 746 37 97
Trampoliny ogrodowe

Jako uzupełnienie basenów ogrodowych w Twoim ogrodzie, polecamy zyskujące na popularności w Polsce - trampoliny ogrodowe!

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego