Basen rozporowy

12345
12345

Basen rozporowy to niezapomniana rozrywka, sprawdź naszą ofertę

Atrakcyjna cena w połączeniu z mnogością ważnych cech użytkowych

Tanie, lekkie i banalnie proste w obsłudze – taki właśnie jest basen rozporowy. Idealnie możesz go wykorzystać na działce rekreacyjnej, ku uciesze dzieci, w czasie urlopu lub w razie niezapowiedzianego przyjazdu gości: rozłożenie niecki trwa kilka minut i jest od razu gotowa do napełniania wodą. Baseny rozporowe są ponadto w stu procentach bezpieczne dla dzieci: nie zawierają twardych elementów, o które dziecko może się uderzyć, a dmuchany kołnierz jest idealny do podtrzymywania się podczas nauki pływania.

Basen ogrodowy typu basen rozporowy charakteryzuje się grubą, niezwykle wytrzymałą niecką. Większość z nich posiada wloty do podłączenia pompy, która jest niezbędnym wyposażeniem zestawu basenowego – regularna filtracja wody pozwala na zachowanie basenu w czystości, nie tylko obniżając koszty związane z dezynfekowaniem i wymianą wody, lecz także zwiększając bezpieczeństwo jego użytkowania – prawidłowa higiena wody basenowej zniweluje ryzyko podrażnień skóry i namnażania się w niej bakterii i mikroorganizmów.

Gotowe zestawy basenowe z niezbędnymi akcesoriami

Większość basenów dostępnych jest w gotowych zestawach, wraz z niezbędnymi akcesoriami – podstawą jest pompa, pokrywa na wierzch basenu, mata pod nieckę zabezpieczająca ją przed przetarciami oraz chemia codziennego użytku – tabletki z chlorem lub tlenem. Należy pamiętać, że te akcesoria prędzej czy później będą potrzebne każdemu właścicielowi basenu. Nie warto więc decydować się na tańszy, mniej liczny zestaw, żeby oszczędzić sobie późniejszego szukania i dokupowania elementów zestawu „na gorąco”.

Zanim jeszcze kurier doręczy wyczekiwaną paczkę z basenem, należy wygospodarować dla niego miejsce. W przypadku basenu rozporowego wyjątkowo ważne jest odpowiednie wypoziomowanie miejsca przeznaczonego na basen – jeśli będzie ono nierówne, woda będzie napierać na jedną stronę basenu narażając nieckę na uszkodzenie. Dodatkowo druga strona basenu nie będzie wystarczająco napięta i basen straci regularny kształt – ściana basenu będzie „sflaczała”, a dmuchany kołnierz będzie unosił się na tafli wody zabierając przestrzeń. Wybrane miejsce należy dokładnie wygrabić i oczyścić z elementów mogących napierać na nieckę – gałązek, kamyków i bardziej zwartych kępek trawy. Na tak przygotowaną powierzchnię rozkłada się matę basenową, która będzie stanowiła dodatkową ochronę niecki, nie tylko przed zabrudzeniem, lecz także przed przetarciem. Każdy, najmniejszy nawet element napierający na nieckę od spodu pod naporem ton wody staje się potencjalnym „słabym punktem” basenu.

Wyjątkowa prostota do rozkładania

Rozkładanie basenu rozporowego jest dziecinnie proste – wystarczy wyciągnąć go z opakowania i rozłożyć na płasko na macie. Upewniamy się, że zawór spustowy i wloty na pompę są szczelnie zaślepione, a następnie nadmuchujemy kołnierz basenu – wystarczy do tego zwykła, ręczna pompka. Gdy kołnierz będzie mocno nadmuchany, można przystąpić do napełniania basenu. W zależności od ciśnienia wody i pojemności basenu potrwa to od kilkudziesięciu minut, do kilku godzin. Żaden produkt nie jest wolny od wad fabrycznych, które mogły umknąć nawet najbardziej skrupulatnej kontroli jakości, warto więc obserwować napełniający się basen, czy nie powstają na zewnętrznych ściankach nacieki świadczące o uszkodzeniu. Charakterystyką basenu rozporowego jest to, że rośnie w miarę napełniania – nadmuchiwany kołnierz będzie unoszony do góry przez poziom wody, która powoli naprze i wypełni ściany niecki. Żeby basen był stabilny i miał pożądany kształt, powinien być wypełniony w dziewięćdziesięciu procentach – woda powinna napinać ściankę aż pod kołnierz, profil basenu powinien być bardziej pionowy niż „leżący”.

Pompa basenowa to sojusznik w walce o utrzymanie czystej wody

Zanim wskoczymy do świeżo postawionego basenu i pozwolimy się ponieść zabawie, należy podłączyć pompę basenową. Są one sprzedawane z kompletem akcesoriów – węży i złączek, wystarczy więc je podłączyć do odpowiednich wlotów w basenie, aby utworzyć układ zamknięty. Bardzo ważne jest, aby zalać pompę wodą przed jej uruchomieniem – zapowietrzenie pompy grozi przepaleniem jej silnika, co się wiąże z praktycznie nieodwracalnym uszkodzeniem całego urządzenia.

Utrzymanie basenu rozporowego w czystości, ze względu na jego konstrukcję, jest banalnie proste. Brak kantów i zaokrąglenia przy dnie basenu pozwalają na szybkie i łatwe wyczyszczenie basenu szczotką lub odkurzaczem basenowym. Wierzch niecki oraz kołnierz można przecierać wilgotną tkaniną lub gąbką, bez użycia żadnych dodatkowych środków. Wodzie wewnątrz basenu w pełni wystarczy regularna filtracja oraz odpowiednia ilość tabletek z chemią – lecz jeśli zajdzie taka potrzeba, można ją zdezynfekować odpowiednimi środkami chemicznymi bez szkody dla naszego basenu.

Optymalne rozwiązanie, które cechuje wyjątkowa mobilność i łatwość obsługi

Podsumowując mnogość zalet basenu rozporowego, będzie on idealny dla każdego, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z basenami ogrodowymi, lub poszukuje rozwiązania, które łatwo będzie można zmodyfikować – rozłożyć, złożyć, przesunąć, czy zabrać w kompletnie inne miejsce. Zabrać basen na urlop na działkę nad jeziorem? Żaden problem! Przesunąć go spod drzewa, żeby nie wpadały do niego liście i owoce? Chwila roboty! Nawet jeśli przez niedoświadczenie lub nieuwagę dopuścimy do tego, by woda w basenie zakwitła – wyczyszczenie basenu zajmie chwilę, resztą zajmie się chemia basenowa i pompa filtracyjna. Fani prostych i niezobowiązujących rozwiązań będą więc zachwyceni!

Kontakt

Możesz złożyć zamówienie telefoniczne, zadzwoń do nas:

0 801 000 610 (58) 746 37 97
Trampoliny ogrodowe

Jako uzupełnienie basenów ogrodowych w Twoim ogrodzie, polecamy zyskujące na popularności w Polsce - trampoliny ogrodowe!

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego