Akcesoria do basenów

123
123

Akcesoria basenowe podnoszące komfort użytkowania

Skorzystaj z bogatej oferty dodatków

Basen ogrodowy wypełniony wodą to dopiero początek naszego letniego wyposażenia. Wielu z nas początkowo nie zdaje sobie sprawy, korzystając na co dzień z basenów pływackich i hotelowych, jaka infrastruktura kryje się pod ich błękitnymi kafelkami i ile procesów zachodzi, by woda w której pływamy była nieskazitelnie lazurowa i czysta. Prawda jest taka, że im większy basen, tym więcej akcesoriów o większej wydajności powinniśmy zakupić, aby móc się cieszyć czystą wodą i udanym, letnim wypoczynkiem.

Pompa filtracyjna jako jeden z podstawowych dodatków

Podstawą w wyposażeniu basenu jest pompa filtracyjna. Zdecydowana większość basenów jest wyposażona w otwory do jej podłączenia. Baseny firm Intex oraz Bestway, które posiadamy w naszej ofercie sprzedażowej, dysponują przyłączami do pomp w średnicach 32 i 38 milimetrów i takie też wymiary mają wszystkie akcesoria podłączane do basenu ogrodowego, oczywiście pod warunkiem, że pochodzą od tego samego producenta. Nawet, jeśli wystąpi różnica średnic pomiędzy basenem a akcesoriami można ją bardzo łatwo zredukować poprzez specjalne konektory redukujące średnicę, również dostępne w naszej ofercie sprzedażowej.

Ograniczenie użycia chemii basenowej dzięki wydajnej pompie

Dobierając pompę filtracyjną należy kierować się dwoma parametrami: rodzajem filtra oraz wydajnością pompy. Zostaniemy postawieni przed wyborem: czy zdecydować się na pompę piaskową, która jest większa, cięższa i o wiele droższa, czy raczej na pompę z wymiennymi filtrami papierowymi? Oczywiście, że w przypadku pomp z filtracją piaskową wyższa cena idzie w parze z niezawodną jakością. Jeśli posiadają basen średni lub duży, z którego często się korzysta i który stoi w nasłonecznionej ekspozycji, najlepiej jest wybrać właśnie taki typ pompy. Filtracja papierowymi kartuszami sprawdzi się z kolei w basenach mniejszych, rozporowych i używanych “zrywami” - na przykład w trakcie pobytu w ogródku działkowym lub podczas urlopu nad jeziorem. Jeżeli chodzi o ekonomiczność każdego z tych rozwiązań, to paradoksalnie droższe pompy piaskowe przy dłuższym użytkowaniu okazują się oszczędniejsze - środek filtracyjny, jakim może być piasek lub szkło kwarcowe, wymienia się raz do roku. W trakcie sezonu można go dowolną ilość razy przepłukać, aby pozbyć się nagromadzonych zanieczyszczeń - większość pomp posiada taką funkcję. Kartusze papierowe, aby zachowały swoją funkcjonalność należy wymieniać co około 2-3 tygodni, a cena pojedynczego filtra w zależności od jego rozmiaru waha się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych.

Basen firmy Intex, czy firmy Bestway?

Oprócz pomp filtracyjnych przy zakupie basenu ogrodowego warto rozważyć dokupienie do niego pozostałych akcesoriów, które okażą się niezbędne, takich jak pokrywa basenowa, podłoże pod basen w formie maty lub pianki, a także drabinkę, która ułatwi nam bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z basenu, zwłaszcza, jeśli jego głębokość przekracza 76 cm. Wiele modeli basenów jest dostępnych w gotowych zestawach basenowych, które mogą zawierać w sobie tylko podstawowe akcesoria, lub kompletne wyposażenie, dzięki któremu będzie można mieć spokojną głowę o bezpieczną i czystą kąpiel przez całe lato. No właśnie… całe lato. Jak wiadomo, lata w Polsce bywają także chłodne i deszczowe. Czy kąpiel w basenie w czasie niesprzyjającej aury jest wykluczona? Nie, jeśli jesteśmy wyposażeni w system podgrzewania wody basenowej. Profesjonalne, pływackie baseny pochłaniają olbrzymie ilości energii, aby ogrzać wodę do odpowiedniej dla użytkowników temperatury. Tę samą jakość możemy uzyskać w domowym zaciszu, korzystając z podgrzewaczy elektrycznych lub ekologicznych paneli solarnych, zaprojektowanych specjalnie do podgrzewania wody w basenie, w dużych, wymagających basenach.

Utrzymanie naszego basenu w czystości również będzie pestką, pod warunkiem, że zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria. Jako sprzedawcy doświadczeni, także w temacie posiadania i utrzymywania basenów w naszych ogrodach, serdecznie polecamy zapoznanie się z funkcjonalnościami odkurzaczy basenowych. Można je stosować w rozmaitych warunkach - podłączyć do węża ogrodowego, do pompy basenowej, jeśli jej wydajność na to pozwala, a niektórych modeli można używać bezprzewodowo, jak normalny, domowy odkurzacz. Urządzenia tego typu są dostępne pojedynczo lub w zestawach czyszczących, wraz z takimi akcesoriami jak szczotki i siatki do wyławiania nieczystości. Czyszczenie mechaniczne to jedno, ale nasz zestaw basenowy można również wzbogacić o akcesoria dozujące chemię basenową, takie jak generatory chloru. Takie urządzenie to oszczędne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy musieli się już martwić o uzupełnianie i pilnowanie ilości tabletek z chlorem - wystarczy wsypać do basenu zwykłą, niejodowaną sól kuchenną, a dzięki reakcji chemicznej zachodzącej w generatorze nasza woda zostanie nasycona równomierną ilością bakteriobójczego chloru.

Akcesoria basenowe ograniczone jedynie wyobraźnią

Przy wyborze akcesoriów do naszego basenu powstrzymuje nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Ich mnogość może przyprawić o zawrót głowy, dlatego jeśli będą mieli Państwo chociaż cień wątpliwości dotyczący wyboru modelu pompy lub kompatybilności akcesoriów z Państwa basenem - serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią. Nasi konsultanci z chęcią doradzą i pomogą w wyborze akcesoriów, które posłużą Państwu całe lata!

Dostawa i płatność

Wysyłka kurierem już od 15 zł!

Kontakt

Możesz złożyć zamówienie telefoniczne, zadzwoń do nas:

0 801 000 610 (58) 746 37 97

Trampoliny ogrodowe

Jako uzupełnienie basenów ogrodowych w Twoim ogrodzie, polecamy zyskujące na popularności w Polsce - trampoliny ogrodowe!

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego