Akcesoria basenowe do podniesienia komfortu użytkowania

Obejrzyj naszą ofertę na akcesoria basenowe

Baseny ogrodowe wypełnione wodą marki Intex i Bestway to dopiero początek naszego letniego wyposażenia. Wielu z nas początkowo nie zdaje sobie sprawy, korzystając na co dzień z basenów pływackich i hotelowych, jaka infrastruktura kryje się pod ich błękitnymi kafelkami i ile procesów zachodzi, by woda w której pływamy była nieskazitelnie lazurowa i czysta. Prawda jest taka, że im większy basen, tym więcej akcesoriów o większej wydajności powinniśmy zakupić, aby móc się cieszyć czystą wodą i udanym, letnim wypoczynkiem.

Pompa do filtrowania jako jeden z podstawowych dodatków do bezpiecznego użytkowania

Zastanów się dobrze, czego potrzebuje Twój basen i jakie artykuły basenowe ułatwią Ci jego użytkowanie.Podstawą w wyposażeniu basenu jest pompa filtracyjna. Zdecydowana większość basenów jest wyposażona w otwory do jej podłączenia. Baseny firm Intex oraz Bestway, które posiadamy w naszej ofercie sprzedażowej, dysponują przyłączami do pomp w średnicach 32 i 38 milimetrów i takie też wymiary mają wszystkie akcesoria podłączane do basenu ogrodowego, oczywiście pod warunkiem, że pochodzą od tego samego producenta. Nawet, jeśli wystąpi różnica średnic pomiędzy basenem a akcesoriami można ją bardzo łatwo zredukować poprzez specjalne konektory redukujące średnicę, również dostępne w naszej ofercie sprzedażowej.

Ograniczenie użycia chemii basenowej do basenu ogrodowego dzięki wydajnej pompie

Dobierając pompę filtracyjną należy kierować się do dwóch parametrów: rodzaj filtra oraz wydajność pompy. Zostaniemy postawieni przed wyborem: czy zdecydować się na pompę piaskową, która jest większa, cięższa i o wiele droższa, czy raczej na pompę do której możemy wymienić filtry papierowe? Oczywiście, że w przypadku pomp do filtracji piaskowej wyższa cena idzie w parze z niezawodną jakością. Jeśli posiadają Państwo basen średni lub duży, z którego często się korzysta i który stoi w nasłonecznionej ekspozycji, najlepiej jest wybrać właśnie taki typ pompy. Filtracja papierowymi kartuszami sprawdzi się z kolei w basenach mniejszych, rozporowych i używanych “zrywami” - na przykład w trakcie pobytu w ogródku działkowym lub podczas urlopu nad jeziorem. Jeżeli chodzi o ekonomiczność każdego z tych rozwiązań, to paradoksalnie droższe pompy piaskowe przy dłuższym użytkowaniu okazują się oszczędniejsze - środek do filtrowania, jakim może być piasek lub szkło kwarcowe, wymienia się raz do roku, dzięki któremu woda w basenie pozostaje czysta. W trakcie sezonu można go dowolną ilość razy przepłukać, aby doprowadzić do oczyszczenia się nagromadzonych zanieczyszczeń - większość pomp do basenu posiada taką funkcję. Kartusze papierowe, aby zachowały swoją funkcjonalność należy wymieniać co około 2-3 tygodni, a cena pojedynczego filtra w zależności od jego rozmiaru waha się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych.

Basen firmyi Intex, czy firmy Bestway?

Oprócz pomp do filtrowania kiedy kupujemy basen warto rozważyć dokupienie do niego pozostałych akcesoriów, które okażą się niezbędne, takich jak pokrywa basenowa, podłoże pod basen w formie maty lub pianki, a także drabinkę, która ułatwi nam bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z basenu, zwłaszcza, jeśli jego głębokość przekracza 76 cm. Wiele modeli basenów marki Intex oraz Bestway jest dostępnych w gotowych zestawach basenowych, które mogą zawierać w sobie tylko podstawowe akcesoria, lub kompletne wyposażenie, dzięki któremu będzie można mieć spokojną głowę o bezpieczną i czystą kąpiel przez całe lato. No właśnie… całe lato. Jak wiadomo, lata w Polsce bywają także chłodne i deszczowe. Czy kąpiel w basenie w czasie niesprzyjającej aury jest wykluczona? Nie, jeśli jesteśmy wyposażeni w system podgrzewania wody basenowej. Profesjonalne, pływackie baseny pochłaniają olbrzymie ilości energii, aby ogrzać wodę do odpowiedniej dla użytkowników temperatury. Tę samą jakość możemy uzyskać w domowym zaciszu, korzystając z podgrzewaczy elektrycznych lub ekologicznych paneli solarnych, zaprojektowanych specjalnie do podgrzewania wody w basenie, w dużych, wymagających basenach.

Utrzymywanie czystości nigdy nie było łatwiejsze!

Utrzymanie naszego basenu marki Intex lub Bestway w czystości również będzie pestką, pod warunkiem, że zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria. Jako sprzedawcy doświadczeni, także w temacie posiadania i utrzymywania basenów w naszych ogrodach, serdecznie polecamy zapoznanie się z funkcjonalnościami odkurzaczy basenowych. Można je stosować w rozmaitych warunkach - podłączyć do węża ogrodowego, do pompy basenowej, jeśli jej wydajność na to pozwala, a niektórych modeli można używać bezprzewodowo, jak normalny, domowy odkurzacz. Urządzenia tego typu są dostępne pojedynczo lub w zestawach czyszczących, wraz z takimi akcesoriami jak szczotki i siatki do wyławiania nieczystości. Dbanie o czystość wody w basenie mechaniczne to jedno, ale nasz zestaw basenowy firmy Intex i Bestway można również wzbogacić o akcesoria dozujące chemię basenową, takie jak generatory chloru. Takie urządzenie to oszczędne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy musieli się już martwić o uzupełnianie i pilnowanie ilości tabletek z chlorem - wystarczy wsypać do basenu zwykłą, niejodowaną sól kuchenną, a dzięki reakcji chemicznej zachodzącej w generatorze nasza woda zostanie nasycona równomierną ilością bakteriobójczego chloru.

Produkty i akcesoria basenowe do każdego zastosowania

Przy wyborze akcesoriów do naszego basenu powstrzymuje nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Ich mnogość może przyprawić o zawrót głowy, dlatego jeśli będą mieli Państwo chociaż cień wątpliwości dotyczący wyboru modelu pompy lub kompatybilności akcesoriów z Państwa basenem - serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią. Nasi konsultanci z chęcią doradzą i pomogą w wyborze akcesoriów, które posłużą Państwu całe lata!

Kontakt

Możesz złożyć zamówienie telefoniczne, zadzwoń do nas:

0 801 000 610 (58) 746 37 97
Trampoliny ogrodowe

Jako uzupełnienie basenów ogrodowych w Twoim ogrodzie, polecamy zyskujące na popularności w Polsce - trampoliny ogrodowe!

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego