Najwyższą czystość wody zachowasz przy regularnej zmianie filtrów

Akcesoria basenowe do pomp basenowych

Filtry do pomp z łatwością się instaluje oraz wymienia. Woda basenowa w momencie, w którym trafia do pompy jest oczyszczana poprzez filtry, po czym jest wypuszczana znowu do basenu – to właśnie filtr ma największy wpływ na czystość wody. Na rynku można odnaleźć filtry w różnych formach do różnych zastosowań – czy to papierowe, piaskowe, czy z tworzyw.
Papierowe charakteryzuje niewysoka cena, za którą niestety idzie konieczność częstej wymiany, jeśli zależy nam na zachowaniu czystości wody. Przeważnie żywot jednego filtra papierowego zamyka się w okresie 3 tygodni. Przez cały czas użytkowania dodatkowo należy je opłukiwać z zanieczyszczeń. Z kolei filtry piaskowe wyróżniają się znacznie wyższą wydajnością. Konstrukcja takiego filtra składa się z pojemnika napełnionego piaskiem, w którym odbywa się proces filtrowania wody. Takie filtry wymienia się znacznie rzadziej niż papierowe, ponieważ jego żywotność wynosi od dwóch do trzech lat. Jeśli mamy w posiadaniu basen średni, bądź duży, pompy posiadające filtr piaskowy będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Bardzo ważne jest płukanie filtrów, niezależnie od ich rodzaju, jeśli zależy nam na jak największej czystości wody.

Sklep,w którym znajdziesz wkład dla siebie

Posiadane przez nas w ofercie produkty wymienne do pompy różnią się swoim zastosowaniem zależnie od produktów do których mają być dopasowane – w zależności od zapotrzebowania i rodzaju basenu jaki posiadamy, pompy różnią się nie tylko rozmiarem, ale również mocą – i to właśnie nią w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę, przy dostosowywaniu pompy do basenu.
Warto również mieć na uwagę na fakt, że nawet najlepszy filtr do pomp nie jest w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczeń wody – dlatego też dobrym pomysłem może okazać się zapewnienie sobie dodatkowego wyposażenia do czyszczenia, jak kij teleskopowy z różnymi szczotkami i końcówkami.

Kontakt

Możesz złożyć zamówienie telefoniczne, zadzwoń do nas:

0 801 000 610 (58) 746 37 97
Trampoliny ogrodowe

Jako uzupełnienie basenów ogrodowych w Twoim ogrodzie, polecamy zyskujące na popularności w Polsce - trampoliny ogrodowe!

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego