Basen dla dzieci

Odkryj dziesiątki możliwości na zapewnienie twojemu dziecku wakacji pełnych wrażeń bez wychodzenia z ogrodu! Wśród naszych basenów ogrodowych znajdziesz również te dedykowane specjalnie dla najmłodszych – od kolorowych, dmuchanych brodzików po basen stelażowy w wersji mini. Każdy basen dedykowany dzieciom to nie tylko basen pełen wzorów i kolorów, lecz także gwarancja bezpieczeństwa dla pociech stawiających pierwsze kroki w wodzie – wiele modeli baseników wyposażonych jest w dmuchane dno, nie posiadają one również twardych elementów, o które dziecko może się uderzyć. Wszystkie baseny dla dzieci wykonane są z bezpiecznego, nietoksycznego PVC, który nie wchodzi w reakcję chemiczną z wodą, nawet podczas długiego użytkowania.

Wszechstronny rozwój dziecka od najmłodszych lat poprzez zabawę

Wypoczynek w wodzie to dla dziecka nie tylko sposób na letnie upały, lecz także doskonała okazja do stymulowania rozwoju psychomotorycznego i koordynacji ruchowej u najmłodszych. Baseny dmuchane są wprost stworzone, by rosnąć wraz z Twoim dzieckiem – można je napełnić dowolną ilością wody, dzięki czemu posłużą nam zarówno jako brodzik dmuchany dla maluchów, jak i dla „starszaków”. Dmuchany brzeg basenu ponadto pełni rolę zabezpieczenia w trakcie nieuniknionych podczas zabawy poślizgnięć i upadków, jest również świetnym wspornikiem w trakcie nauki pływania – dziecko może się o brzeg bezpiecznie oprzeć, ćwicząc ruchy nóg. W tego typu basenach niewskazane jest również stosowanie chemii, takiej jak chlor lub tlen, będzie więc idealnym rozwiązaniem dla alergików, pod warunkiem, że woda w baseniku będzie odpowiednio często wymieniana. Należy pamiętać, że stojąca woda wystawiona na wysoką temperaturę i działanie promieni słonecznych to idealne środowisko do namnażania się bakterii i mikroorganizmów, które również mogą być szkodliwe dla skóry i błon śluzowych najmłodszych.

Możesz dopasować dmuchany basen do wieku i wzrostu dziecka oraz Twoich potrzeb

Nasza oferta jest również skierowana do młodszej młodzieży, chcącej trenować swoje umiejętności pływackie w domowym zaciszu, pod troskliwym okiem rodziców. Doskonale w tym zadaniu sprawdzi się małej i średniej wielkości basen stelażowy, zwłaszcza prostokątny, będący miniaturą prawdziwych basenów pływackich – ich głębokość w zależności od modelu waha się od 76 do aż 132 centymetrów! Maluchy, które nie radzą sobie jeszcze z głęboką wodą, można wyposażyć w dmuchane rękawki lub kamizelki, które pomogą im utrzymać się na powierzchni wody.

Jeśli dzieci są za duże na brodzik, a zakup basenu stelażowego jawi nam się jako zbyt poważna inwestycja, doskonałym rozwiązaniem będzie basen rozporowy – dziecinnie łatwy do złożenia i rozłożenia, dostępne w wielu wzorach i kolorach. Idealnie sprawdzą się nie tylko w przydomowym ogrodzie, lecz także w ogródku działkowym lub podczas wypadu na urlop – po złożeniu nie zajmują zbyt wiele miejsca, w dodatku nie posiadają żadnych dodatkowych elementów montażowych. W zależności od rozmiaru i typu basenu rozporowego, możemy potrzebować do jego montażu… zwykłej ręcznej pompki, dokładnie takiej, jaką nadmuchujemy również materace. Posłuży nam ona do napompowania powietrzem kołnierza, który będzie utrzymywał basen w formie unosząc się na powierzchni wody. W przypadku małych basenów możliwa jest konstrukcja z samego gładkiego PVC, bez kołnierza – takie baseny są zazwyczaj z przezroczystego materiału, na który nadrukowane są kolorowe wzory, dodatkowo urozmaicające zabawę. Są również banalnie łatwe w przechowywaniu – po opróżnieniu wystarczy je osuszyć i schować w suchym, ciepłym miejscu. Doskonale sprawdzi się do tego garaż, szopa lub działkowa altana.

Dodatkowe akcesoria i produkty, które podnoszą atrakcyjność basenu w oczach najmłodszych

Niezależnie od jego wielkości basen dla dzieci można umilić dodatkowymi zabawkami – od dmuchanych bramek i koszy do gier zespołowych, przez kolorowe piłki po zabawki przeznaczonych do stawiania pierwszych kroków w nurkowaniu. W bezpiecznym środowisku płytkiego basenu ogrodowego, pod okiem rodziców jest to doskonałe przygotowanie do przygód w morzu w trakcie urlopu, albo utrwalenie wspomnień z wakacji. Dodatkowo oswajanie dzieci z wodą od najmłodszych lat pomaga w późniejszej profesjonalnej nauce pływania poprzez uświadomienie młodocianym pływakom zagrożenia związanego z zachłyśnięciem oraz naukę podstawowych odruchów – wstrzymywania oddechu czy choćby mrugania pod wodą.

Modele zaprojektowane z najwyższą troską o bezpieczeństwo użytkowania

Bezpieczeństwo związane zarówno z pływaniem jak i oferowanym przez nas produktem jest zresztą naszą nadrzędną dewizą. Jeśli basen będzie użytkowany przez dziecko to właśnie bezpieczeństwo jego użytkowania powinno być najważniejszym kryterium wyboru i nie tylko jako sprzedawca się z tym zgadzamy, lecz także wychodzimy naprzeciw zróżnicowanym potrzebom, bo przecież wymogów jest dokładnie tyle, ile jest dzieci. Stąd właśnie w naszej ofercie tak bogate zróżnicowanie produktów – na pierwszy rzut oka wiele z nich może wyglądać podobnie, lecz każdy, kto ma dzieci, wie jaką różnicę mogą czynić nawet najdrobniejsze szczegóły i jak trudno nadążyć za dynamicznie zmieniającymi się gustami dzieci. Niezależnie, czy chodzi o ulubionych bohaterów z bajek, czy upodobanie konkretnego koloru, wśród basenów przez nas oferowanych z pewnością możesz odnaleźć to, czego szukasz.

Kontakt

Możesz złożyć zamówienie telefoniczne, zadzwoń do nas:

0 801 000 610 (58) 746 37 97
Trampoliny ogrodowe

Jako uzupełnienie basenów ogrodowych w Twoim ogrodzie, polecamy zyskujące na popularności w Polsce - trampoliny ogrodowe!

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego