Niewielka przestrzeń w ogrodzie czy na tarasie wcale nie wyklucza posiadania basenu, który zapiera dech w piersiach gości - musi to jednak być basen do zadań specjalnych. Takie właśnie jest dmuchane SPA, czyli… luksus posiadania jacuzzi w domowym zaciszu. Brzmi niewiarygodnie? A jednak! W naszej ofercie znajdą Państwo kilkanaście modeli dmuchanych SPA, które mnogością funkcji i wzorów sprostają wymaganiom każdego, mimo, że na pierwszy rzut oka mogą wydawać się inwestycją o wiele poważniejszą od klasycznego basenu ogrodowego.

Podstawą domowego jacuzzi jest jego unikatowa konstrukcja - mimo bycia de facto basenem dmuchanym, jest ono wykonane z wyjątkowo grubego i sztywnego PVC, które w dotyku przypomina skórę ekologiczną. Dodatkowo wnętrze dmuchanych ścianek jest wzmocnione elastycznym stelażem, dzięki któremu na brzegu prawidłowo napompowanego jacuzzi jest w stanie usiąść dorosła osoba, bez strachu, że konstrukcja się ugnie lub przewróci. Każde z domowych SPA w naszej ofercie jest również wyposażony w specjalny panel sterowania, który kryje w sobie pompę filtracyjną i podgrzewacz wody - oznacza to, że w jednej cenie dmuchanego jacuzzi otrzymujemy kompletny zestaw basenowy. Jednymi akcesoriami, które będą podlegać wymianie, są naturalnie filtry do pompy oraz tabletki z preferowaną przez użytkowników chemią - chlorem lub tlenem. Ze względu na wyjątkowość materiału, z jakiego wykonane są niecki tego typu basenów, zaleca się używanie w nich tylko i wyłącznie podstawowej chemii w tabletkach. Nie jest wskazana dezynfekcja szokowa, która może odbarwić powierzchnię porowatego PVC lub nawet ją osłabić.

Dmuchane SPA mogą mieć kształt okrągły lub kwadratowy z zaokrąglonymi bokami. ich średnica lub najdłuższy bok nie przekraczają 220 cm, a pojemność w zależności od modelu waha się od kilkuset do tysiąca litrów wody. Niewielkie rozmiary wbrew pozorom nie stanowią wady tego typu basenów, wprost przeciwnie - dzięki nim na rozstawienie basenu i jego użytkowanie zużywamy mniej wody i mniej energii elektrycznej, przy tak małej pojemności zostanie też zużyte o wiele mniej chemii basenowej. Pojemność SPA działa na jego korzyść również w kwestii utrzymania go w czystości - filtracja trwa krócej, czyszczenie ręczne jest proste i szybkie, nie ma również problemu z całkowitą wymianą wody, ponieważ nie stanowi ona wyzwania ani logistycznego, ani finansowego, jak to jest w przypadku basenów o pojemności od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy litrów wody. Niektóre z modeli są również wyposażone we wbudowane oświetlenie z możliwością sterowania jego kolorem za pomocą pilota. Takie jacuzzi staje się już nie tylko wymarzonym miejscem wypoczynku, ale samo w sobie jest zapierającą dech w piersiach ozdobą ogrodu! Przed zakupem SPA warto też zwrócić uwagę na przegląd jego funkcji masujących - standardem w modelach z naszej oferty są dysze do kąpieli perełkowej, które zazwyczaj znajdują się na dnie basenu, tuż przy jego ścianach. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w dysze do hydromasażu, którego nasilenie można regulować za pomocą przycisków na panelu sterowania.

Dość nieoczywistą zaletą dmuchanych SPA jest ich wyjątkowa wszechstronność. Zazwyczaj gdy wyobrażamy sobie korzystanie z jacuzzi zaangażowane są w to osoby dorosłe, po zmroku i najlepiej w towarzystwie pełnych kieliszków. Jednak w SPA można zrelaksować się nawet w upalny dzień - wystarczy, że na panelu sterowania nie włączymy funkcji podgrzewania wody. w jacuzzi będą się również świetnie bawiły dzieci. Dzięki podgrzewaczowi wody mogą się cieszyć pluskaniem się w niewielkim basenie nawet w chłodniejsze dni, a dmuchane dno gwarantuje bezpieczną zabawę. Po tym jak dzieci wyszaleją się w wodzie i schłodzą w letni upał, wystarczy na panelu sterowania uruchomić filtrację i podgrzewanie wody, żeby już wieczorem móc cieszyć się odprężającą kąpielą tylko w gronie dorosłych.

Perłę naszego ogrodu, jaką będzie stanowiło jacuzzi, można urozmaicić dostępnymi w naszej ofercie akcesoriami. Nawet, jeśli basen nie będzie wyposażony we wbudowane oświetlenie, można ozdobić go lampką basenową. Dodatkowo do każdego modelu można nabyć dedykowane do niego zagłówki, zwiększające komfort kąpieli w pozycji siedzącej - akcesoria te występują zarówno w formie nadmuchiwanej, jak i uformowane z elastycznej, komfortowej w użytkowaniu pianki. Jako sprzedawcy oferujemy również stały dostęp do chemii basenowej oraz wymiennych filtrów do pompy, które w przypadku dmuchanych SPA występują aż w dwóch rodzajach - klasycznej oraz o dodatkowym działaniu antybakteryjnym. Woda w jacuzzi ze względu na zastosowanie chemii dezynfekującej, częsty ruch wody i jej filtrację jest mniej podatna na rozwój bakterii i glonów niż woda basenowa. Z drugiej jednak strony jest ona również dużo cieplejsza ze względu na częste stosowanie podgrzewacza, warto więc przyglądać się zarówno wodzie, jak i ścianom naszego jacuzzi - jeśli staną się śliskie, należy natychmiast usunąć z niego wodę i dokładnie je wyczyścić, najlepiej delikatnym detergentem o działaniu bakteriobójczym.

Dostawa i płatność

Wysyłka kurierem już od 15 zł!

Kontakt

Możesz złożyć zamówienie telefoniczne, zadzwoń do nas:

0 801 000 610 (58) 746 37 97

Trampoliny ogrodowe

Jako uzupełnienie basenów ogrodowych w Twoim ogrodzie, polecamy zyskujące na popularności w Polsce - trampoliny ogrodowe!

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego