Basen stelażowy prostokątny

12
12

Baseny stelażowy pod każdy ogród

Rosnąca popularność

Baseny stelażowe cieszą się całkowicie zasłużoną popularnością wśród właścicieli basenów ogrodowych. Ze względu na budowę opartą na stelażu z malowanej proszkowo stali nierdzewnej basen stelażowy jest w stanie być rozłożony w ogrodzie przez cały sezon, od wiosny do jesieni. W przeciwieństwie do basenu rozporowego, który jest bardziej podatny na działanie wiatru i czynników zewnętrznych, basen stelażowy będzie stanowił namiastkę prawdziwego basenu pływackiego w twoim własnym ogrodzie.

Jak dobrać rozmiar?

Nie da się ukryć, że na basen stelażowy decydują się przede wszystkim właściciele dużych ogrodów, ze względu na rozmiary samych basenów, a także przez to, że aby zapewnić pełny komfort użytkowania basenu stelażowego musi on być tak umiejscowiony, żeby mieć przynajmniej metr miejsca od każdego brzegu. W przypadku basenów okrągłych strata powierzchni jest jeszcze większa, ze względu na zaokrąglenie w miejscu, w którym byłyby kąty basenu. Taki kształt wymusza niestety zużycie większej powierzchni, niż w przypadku basenu prostokątnego, który można śmiało postawić wzdłuż ogrodzenia. Nie bez powodu porównaliśmy wcześniej basen stelażowy do basenu pływackiego - ze względu na unikalną konstrukcję i technikę wykonania produkty tego typu osiągają długość nawet do 10 metrów, co przy głębokości powyżej 130 cm. stanowi basen, w którym bez problemu może pływać dorosła osoba.

Czyszczenie

Jako wiodący sprzedawca basenów ogrodowych na polskim rynku oraz pionier tego sektora na rynku polskim wiemy, że podstawą utrzymania każdego rodzaju basenu jest systematyczność i konsekwencja. Baseny stelażowe, zwłaszcza te prostokątne, nie są przesadnie trudne w utrzymaniu w czystości, ale warto znać kilka trików, żeby uniknąć przykrych niespodzianek. Przede wszystkim warto jest zaopatrzyć się w szczotkę do czyszczenia basenów, którą dokładnie usuniemy piasek wkradający się w kanty konstrukcji. Należy także zwracać uwagę na stelaż, zwłaszcza w miejscach łączeń - malowanie proszkowe w prawdzie minimalizuje ryzyko korozji, ale jeśli woda w naszym basenie będzie miała zbyt niskie lub zbyt wysokie pH przez dłuższy czas, może wystąpić rdzawy nalot, który przy dłuższym zaniedbaniu przekształci się w ubytek. O tym, jak ważne jest dbanie o dobry stan stelażu, świadczy sam fakt, jaki ciężar wody utrzymuje - w zależności od pojemności basenu jest to od 500 kilogramów do nawet kilkunastu ton.

Konserwacja

Utrzymanie prawidłowego poziomu pH jest kluczowe w konserwacji każdego basenu stelażowego, niezależnie od jego kształtu czy rozmiaru - wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią chemię basenową, dostępną w naszym sklepie internetowym. Oprócz preparatów do wyrównywania alkaliczności i kwasowości wody, podstawą każdego krystalicznie czystego basenu będą tabletki multifunkcyjne - wygodne i niedrogie rozwiązanie, będące połączeniem chloru i środka glonobójczego. Osobom uczulonym na chlor zalecamy stosowanie odpowiedników tlenowych - zarówno w tabletkach, jak i w płynie.

Wytrzymałość

Pomimo z pozoru delikatnej i prostej konstrukcji, basen stelażowy doskonale daje sobie radę z utrzymaniem wody przez długi czas - nie tylko ze względu na stalowy stelaż, lecz także dzięki niecce wyprodukowanej z trzech warstw odpornego na ścieranie i działanie warunków atmosferycznych PVC. Niecki w basenach stelażowych prostokątnych, w szczególności tych większych, mają nieco zaokrąglone kąty przy dnie, co zwiększa nie tylko komfort użytkowania, lecz także ułatwia wspomniane wcześniej czyszczenie basenu, niezależnie czy wykorzystujemy do tego ręczną szczotkę, czy odkurzacz basenowy podłączony do pompy. Baseny prostokątne są dzięki swojemu uniwersalnemu kształtowi niezwykle proste do zagospodarowania pod względem rozmieszczenia akcesoriów: drabinki, skimmera do oczyszczania powierzchni wody i dozowania chemii, czy lamp magnetycznych - każde rozwiązanie w ich przypadku będzie wyglądało estetycznie i przemyślanie. Podobnie sytuacja będzie wyglądała z podkładami pod basen - zwłaszcza tych z piankowych segmentów. W basenach prostokątnych praktycznie nie występuje ryzyko, że podkłady będą nieestetycznie wystawać poza obręb basenu i zabierać przestrzeń.

Baseny stelażowe prostokątne, ze względu na ich uniwersalny, a mimo to wyróżniający się od klasycznych, okrągłych basenów ogrodowych kształt, będą stanowiły wyjątkowy punkt w każdym przydomowym ogrodzie. Dodatkowo Baseny te występują w kilku modelach różniących się między sobą kolorem niecki - oprócz tradycyjnego, lazurowego koloru, basen może być w nowoczesnym i eleganckim odcieniu jasnoszarym lub grafitowym.

Dostawa i płatność

Wysyłka kurierem już od 9,90 zł!

Kontakt

Możesz złożyć zamówienie telefoniczne, zadzwoń do nas:

0 801 000 610 (58) 746 37 97
Trampoliny ogrodowe

Jako uzupełnienie basenów ogrodowych w Twoim ogrodzie, polecamy zyskujące na popularności w Polsce - trampoliny ogrodowe!

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 wtorek - piątek 8:00 - 16:00

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego